Likvidace azbestu a eternitu

Praha, Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj

Profesionální likvidace azbestu včetně odborného odstranění. Azbest nese značná zdravotní rizika a je třeba jeho odstranění pomocí speciálního vybavení a ochranných obleků - jsme připraveni na odstranění azbestu sebevětšího rozsahu, a to jak pro jednotlivce, firmy i státní sektor. V současné chvíli nabízíme likvidace azbestu v lokalitách: Praha, Středočeský a Moravskoslezský kraj.

Ať už jde o likvidace azbestové střechy, trubek, desek či eternitové střechy, vždy dodržujeme pevná bezpečnostní pravidla k zabránění rozšíření azbestu do okolí a ovzduší. Naším záměřem je především ochrana zdraví našich zákazníků, našich pracovníků a finální oboustranná spokojenost. Odstranění a likvidace azbestu můžete bezplatně poptávat skrze poptávkový formulář.

Co je azbest?

Azbest je látka vyrobená s vláknitých sloučenin křemíků, která se dříve značně využívala na krytiny střech a obložení (trubky, krycí desky) kvůli svým žáruvzdorným a izolačním vlastnostem. K tavení azbestu je nutno dosáhnout teplot až 1500 °C v závislosti na jeho druhu. Od jeho používání se upustilo, jelikož je velmi nebezpečný pro lidské zdraví.

Zdravotní rizika likvidace azbestu

Práce zejména s pevnou formou azbestu (řezání, přesouvání) je velice nebezpečná. Do ovzduší se uvolňují krystalická vlákna, která se zachytávají v plicích. Zde tato vlákna mohou zbůsobit rakovinové bujení. Azbest dál může též způsobit plicní fibrózu (zmnožení pojivé tkáně) a mezoteliom (vzácná forma rakoviny).

Ceník likvidace azbestu

Cena za 1 tunu materiálod 6 299,-

V ceně je zahranuta práce dvou pracovníků. Dále také uložení/likvidace azbestu, fixační postřik, nakládka a ohlašovací list.

Boletické panely / trubkydle rozsahu
Izomíndle rozsahu
Azbest materiálydle rozsahu

Uvedené ceny jsou orientační, výsledná cena je závislá na případných stížených podmínkách, stavu materiálu.

Likvidace eternitu

Spolu s azbestem provádíme též likvidace eternitové střechy a jiných eternitových krytin. Stejnětak nabízíme likvidace eternitu jak pro jednotlivce (eternitová střecha, krytiny králíkáren, garáží, chat, okálů), tak pro firmy a města. Víme jak se zbavit eternitu legální a s ohledem nejenom na životní prostředí, ale zároveň na zdraví zákazníků (při odstranění).

Likvidace eternitové střechy

Eternitové střechy nalezneme v ČR na mnohých stavbách z období převážně komunismu. Tomu i odpovídá jejich současný stav. Nabízíme likvidace staré eterenitové střechy z rodinných i činžovních domů, garáží, kůlny i hospodářských objektů. Možnost také odvozu samostatně uložených eternitových krytin na dvoře apod.

Co je eternit?

Eternit je prakticky vláknitý cement - 90% cementu a 10% azbestu. Eternit je původem patentovaný název německé firmy Eternit Gmbh, která je vlastněna belgickou společností Etex Group S.A. D9ky obsahu azbestu je ovšem pořád velice nebezpečným materiálem, se kterým není radno manipulovat bez profesionálního vybavení.

Ceník likvidace eternitu

Eternitová střešní šablona 40x40 od 239,-/m²
Vlnkovitý eternit - vlnité tašky 250 x 92 od 229,-/m²

Dva pracovníci v ceně + likvidace / uložení samotného eternitu.

Cena je též závislá na typu úchytu samotných eternitových tašek.

Doprava (odvoz eternitu) od 15,-/km
Další pracovník od 270,-/hod
Ochranný postřik od 37,-/m²
Ochranné vybavenídle rozsahu
Kontejner / vozidlo 12m³od 4 949,-
Kontejner / vozidlo 17m³od 7 849,-

Jsme také schopni odvést a zlikvidovat volně uložený eternit (například u vás na dvoře či v garáži). V takovém případě je celá likvidace eternitu takzvaně "na klíč" - pevná sazba za m² je 399,- a to včetně manipulace, odvozu a likvidace.

Likvidace eternitu realizujeme ze všech druhů střechh - jak ze šikmých střech jako jsou valbové, pultové, sedlové, mansardové či pilové střechy, tak i samostřejmě ze střech rovných.

V případně zájmu jsou také v nabídce bourací práce na částečné či úplné stržení střechy.

Uvedené ceny jsou orientační, výsledná cena je závislá na případných stížených podmínkách, stavu materiálu.

Lokality likvidace azbestu a eternitu:

"ikvidace azbestu a eternitu neposkytujeme pouze v Hlavním městě Praha, ale také v celém Středočeském kraji a velké části Moravskoslezského kraje. Kompletní výčet lokalit, kde působí náš team Vyklízení-Levně naleznete níže.

Lokality likvidace azbestu a eternitu:

Likvidaci azbestových materiálů neposkytujeme pouze v Hlavním městě Praha, ale také v celém Středočeském kraji a velké části Moravskoslezského kraje. Kompletní výčet lokalit, kde poskytujeme vyklízení pozůstalostí naleznete níže.

Středočeský kraj